Inteligentní investiční plán a zlato? Ano! Ale jak na to?

Měsíčník Profi Poradenství&finance, 5/2013

25. 04. 2013

IBIS InGold, obchodník s cennými kovy, je přesvědčen, že investiční zlato má své místo v portfoliu spoření každého klienta. Ale pouze zlato, které mají klienti fyzicky ve svém držení, má smysl. V souladu s touto svojí filozofií připravil IBIS InGold pro své klienty inteligentní investiční plán, zkráceně iiplan. 

Proč držet zlato? Je to světově nejpoužívanější uchovatel hodnoty, jež se osvědčuje rok od roku, století za stoletím. Na zlato spoléhají i centrální banky. Drží je ve svých rezervách vedle národních měn a v posledních letech dokonce objemy zlata v rezervách mnohé centrální banky posilují. Proč?  Kromě toho, že je zlato směnitelné ve všech 194 zemích světa, nenese s sebou žádné riziko protistrany, je to reálné movité aktivum, jediná skutečně světová měna.

Pro investory a střadatele má zlato ještě jednu velice pozitivní vlastnost. Nepodléhá vlivu inflace, dokáže majetek protiinflačně zajistit. I proto je zlato (fyzicky držené) vhodné spíše na střednědobé až dlouhodobé spoření, nikoliv pro spekulace.

„Nevidíme jediný důvod, proč by zlato nebylo vhodné pro každého střadatele či investora. Pokud přemýšlí o své budoucnosti, chce si připravit rezervu, ať už na svůj důchodový věk nebo pro osamostatnění svých dětí, na jejich studia, určitě ocení majetek, který neztrácí svoji kupní sílu a přitom je vysoce likvidní,“ říká Libor Kochrda, předseda představenstva společnosti IBIS InGold, a dodává.  „Zlato je majetek, který může provázet rodinu po celé generace.“

 

Jak mohou zájemci zlato nakoupit?

Společnost IBIS InGold nabízí několik variant nákupu cenných kovů. Vedle jednorázového nákupu, je to nákup pravidelný, spoření na nákup a iiplan.  Zásadou společnosti je, že všechny plně uhrazené slitky jsou předávány fyzicky zákazníkům, v tomto okamžiku již majitelům.

Nejsilnějším prodejním kanálem je síť spolupracujících finančních poradců.

„Nákup zlata je samozřejmě finančním rozhodnutím a mělo by být součástí spořící strategie klienta. Svým zákazníkům v žádném případě nedoporučujeme vyměnit veškerý majetek a úspory za zlato. V dnešní době je velmi důležitá uvážlivá diverzifikace rizik. Proto jsme se rozhodli spolupracovat s odborníky, kteří v tomto svým klientům již v současné době pomáhají a na základě analýzy a znalosti potřeb klientů doporučují optimalizaci spoření,“ vysvětluje Libor Kochrda.

 

V čem je výjimečný iiplan?

Tento produkt umožňuje spořit do cenných kovů již od stokoruny. Je to produkt pravidelného spoření, který je založen na částečných fixacích zvoleného slitku dle výše zaslaných plateb. Fixace probíhá dle cen slitků platných v okamžiku připsání platby zákazníka na účet společnosti. Není to tedy spoření v penězích na budoucí nákup, ale přímo spoření ve zlatě či stříbře.

 

Co spolupráce přináší poradcům?

Samozřejmě získají pro své klienty nový bezpečný produkt. Vedle spoření ve finančních produktech vedených v „papírových“ měnách můžou nově nabídnout i skutečný movitý majetek trvalé hodnoty.

Navíc si otevřou nové „trhy“. Investice do cenných kovů nejsou v naší republice v této chvíli tak široce využívané jako v jiných zemích. Zatímco stavební spoření má prakticky každá česká rodina, stejně tak penzijní připojištění, pětina populace má i životní pojištění, pouze 0,2 procenta populace má peníze uloženy i ve zlatě. Je totiž mnohdy spojováno s luxusem a nadstandardem, a tak je považováno za nedostupné.  iiplan přitom možnost postupného spoření do zlata umožňuje prakticky každému. „Je to velká šance a my nabízíme poradcům na ni participovat,“ doplňuje Libor Kochrda.

 

Jak to je s provizemi a benefity?

Tím, že společnost IBIS InGold preferuje spolupráci s odborníky v oboru finančního poradenství, kteří mají praxi, jsou fundovaní a vzdělaní v oblasti financí a investování, může těmto partnerům nabídnout nadstandardní provize, a to jak získatelské, tak i velmi vysoké kmenové provize. 

Provize partner získává nejen zprostředkováním nákupu cenných kovů, ale provizním titulem je i zpětný výkup investičních slitků a mincí.

Pro názornost, začínající partner, který uzavírá průměrně dvě smlouvy iiplan týdně, si měsíčně vydělá 28 800 Kč v podobě získatelské provize a 44 000 Kč na následné kmenové provizi. Zkušený partner s produkcí 6 smluv iiplan týdně poté 120 960 Kč získatelské provize a 186 480 Kč kmenové provize. Manažeři získávají i provize za řízení obchodní skupiny dle dosaženého obratu. To vše bez rizika jakéhokoliv storna provizí.

Naprostou samozřejmostí je i servis pro spolupracující partnery. Každý týden jsou zasílány partnerům výkonnostní reporty, na měsíční bázi jsou zasílána vyúčtování provizí. K dispozici je i informační linka, kam se partneři mohou obrátit se svými dotazy či problémy. Nezapomínáme ani na vzdělávání. Vypsány jsou pravidelné termíny seminářů, pro větší skupiny se semináře organizují individuálně.

Kromě odměn v podobě provizí funguje ještě systém benefitů. Rozhodně zajímavých, ale i dostupných všem partnerům – čtvrtletní příspěvek na auto ve výši 15 000 Kč i na provoz servisní kanceláře ve výši až 180 000 Kč a luxusní čtrnáctidenní exotická dovolená každý rok.

„Abychom zajistili svým zákazníkům pohodlný nákup a dostupnost, jsme rozhodnuti pokračovat v započaté cestě a rozvíjet počet kontaktních míst, poboček a kanceláří,“ říká Libor Kochrda a upřesňuje: „V současné době probíhá další kolo výběrových řízení. Zájemci nás mohou kontaktovat prostřednictvím formuláře na www.ibis.cz/partneri, nebo si zavolat na telefonní číslo 568 408 081, případně napsat na ibis@ibis.cz a získat více informací či si sjednat informační schůzku.“