Kto zatrzymał się na chwilę, znajduje się niedaleko. Jak zabezpieczyć się przed nadchodzącym kryzysem?

Redakcja IBIS InGold

04. 05. 2020

Nadejdzie kryzys, zabraknie pieniędzy, nie będzie pracy, nie będzie niczego! Już nie wiem, ile razy w ciągu ostatnich dni słyszeliśmy ten scenariusz, jak z filmu katastroficznego. Jest oczywiste, że następstwa pandemii koronawirusa będą znaczne oraz że to globalne zamieszanie wpłynie na pieniądze, pracę i życie codzienne wszystkich.

 

Jednakże można zabezpieczyć się przed skutkami kryzys, a jego następstwa zminimalizować. Co gdybyś skorzystał ze spadków na swoją korzyść i stał się mocną i niezależną osobą?

Celowo! Opracowaliśmy 5 wskazówek jak przezwyciężyć kryzys.

 

1. Nie siedź, pracuj

Najgorsze co możesz zrobić w czasie pandemii, stanu nadzwyczajnego i nadchodzącego kryzysu, to leżeć i czekać aż nastąpi. Oczywiście, stan obecny oferuje przestrzeń, aby spędzić czas z rodziną lub tylko w samotności. Ale to nie może wymknąć się spod kontroli. Jak wiecie: „Ten, kto stał, stoi nadal".

Abyś nadal nie stał, opłaci się wykorzystać te nieprzyjemne chwile na przemyślenia, co możesz zrobić. Istnieje wiele bezpłatnych artykułów edukacyjnych lub kursów wideo, dzięki którym możesz zdobyć doświadczenie w nowych branżach lub umożliwią Tobie rozwój w Twojej branży.

 

2. Miej na uwadze zasoby

Kryzys finansowy najprawdopodobniej dotknie większość z nas. Dlatego trzeba myśleć o pieniądzach i rezerwach. Z poprzedniego artykułu na temat inwestowania (Zamierzenia 2.0: Jak zrealizować swoje marzenia w tym roku?) dowiedziałeś się, że przy inwestowaniu najważniejsze jest zrobienie swojego osobistego lub rodzinnego bilansu. W trudnych czasach jest to podwójna prawda!

Wiedzieć na co wydajesz, to bardzo ważne. Wydatki przenieś "na papier", gdzie możesz dokręć trochę "kranik" a zaoszczędzone pieniądze ulokuj tam, gdzie zaczną na Ciebie zarabiać i gdzie powstanie poduszka , z której będziesz mógł czerpać, kiedy napotkasz jakieś trudności.

 

3. Inwestuj jak zawodowiec

W inwestowaniu obowiązuje bardzo prosta zasada. Kiedy jest kryzys, kupuj! Ale oczywiście z umiarem. Wystrzegaj się bezgłowego inwestowania, tylko dlatego, ze ceny spadają. Ważne jest myślenie perspektywiczne, jak mogą rozwijać się te inwestycje w przyszłości.

Jeśli chodzi o złoto inwestycyjne, jego cena jest obecnie na początku gwałtownego wzrostu, a eksperci przewidują, że w ciągu dwóch do pięciu lat może osiągnąć 5000 USD za uncję troy i nie musi to być cena ostateczna. W przypadku złota, im wcześniej go kupisz, tym lepiej zrobisz i co najważniejsze, tym lepiej zabezpieczysz się przed nadchodzącym kryzysem.

Jak ogólnie wiadomo, na złoto bardzo dobrze oddziałują kryzysy ekonomiczne. W ich trakcie stanowi ono bezpieczną przystań dla twoich pieniędzy i dzięki temu możesz przetrwać burzliwy kryzys gospodarczy, co może negatywnie wpłynąć na inne inwestycje. Nadszedł czas, aby zainwestować w żółty metal, ponieważ właśnie teraz będzie nas zabezpieczać. A jeszcze teraz (do trzech razy sztuka) jest ciągle jeszcze dostępny. Popyt na złoto, jednakże znacznie przewyższa podaż, dlatego nie można czekać.

Jako jedna z niewielu firm ciągle mamy w posiadaniu wystarczającą ilość fizycznego złota, które przekazujemy swoim klientom, a dlatego że wierzymy w ten kruszec inwestycyjny, staramy się go udostępnić wszystkim. Inwestowanie w złoto można rozpocząć już od 15 PLN miesięcznie.

 

4. Świat zmienia się

Świat podlega transformacji i prawdopodobnie jeszcze przez długi okres będzie się zmieniać. Środowisko on line zyskuje na znaczeniu i duża część businessu przeniesie się właśnie tam. Im prędzej dostosujesz się do możliwego trendu w swojej dziedzinie, tym lepiej.

Dziś możesz także inwestować online. Z nami możesz na przykład zacząć oszczędzać w złocie bez konieczności wychodzenia z domu i składania podpisów. Twoja umowa aktywowana jest przez pierwszą wpłatę z dokonaną z rachunku, który podasz w umowie.

 

5. Planuj

Planowanie to podstawa. Starannie zaplanuj, co chcesz osiągnąć, czy w swojej pracy lub w inwestowaniu. Określ sobie cel i jednocześnie przygotuj listę, co dla jego realizacji musisz uczynić. Z pewnością istnieje wiele sposobów na przezwyciężenie nie tylko nadchodzącego kryzysu, ale będziesz przygotowany również na dalszy wzrost gospodarczy, który z łatwością wykorzystasz na swoją korzyść.

Jak widzisz, nie należy obawiać się kryzysu. Każdy zły czas stanowi okazję dla rozwoju. Jeśli potrzebujesz porady, jak pracować z budżetem i kolejnymi inwestycjami, zadzwoń do swojego doradcy finansowego, który już zdecydowanie przeniósł się do środowiska online i teraz pomoże Ci zdalnie. My, ze swojej strony życzymy dobrego zdrowia i wielu sukcesów w inwestowaniu.