Nawet 20 000 dolarów za uncję? Dlaczego chcesz inwestować właśnie teraz?

Redakcja IBIS InGold

22. 04. 2020

Światowa gospodarka cierpi i będzie cierpieć przez pewien czas. Bezrobocie najprawdopodobniej gwałtownie wzrośnie, a PKB, jako jeden ze wskaźników, na które patrzymy najbardziej w kontekście gospodarki, spadnie. To oczywiście zapowiada złe czasy. 

Nikt nie oczekiwał, że gospodarka i świat pieniędzy i inwestycji zostaną wstrząśnięte pandemią. Inwestorzy szukają sposobu na zabezpieczenie swoich pieniędzy, a złoto jest oczywiście jednym z pierwszych wyborów. Jest to jeden z powodów, dla których tworzone są prognozy przewidujące jeszcze większą sławę dla złota, niż moglibyśmy oczekiwać kilka miesięcy temu.

Ale w przemysł wydobywczy uderzyła fala podejmowanych środków bezpieczeństwa, takich jak w inne sektory, i wiele dużych kopalni musiało przerwać wydobycie lub przynajmniej ograniczyć je do minimum w ramach środków zwalczania rozprzestrzeniania się choroby. Pierre Lassonde, CEO Franco Nevada, pozostaje optymistą. „Zamknięcie kopalni to sprawa krótkotrwała, która potrwa dwa tygodnie, a może miesiąc. Ponadto firmom wydobywczym bardzo łatwo będzie wkrótce osiągnąć świetne wyniki ”, komentuje Lassonde. Według niego firmy te wykazywać będą świetne wyniki, na przykład ze względu na duże obniżenie cen energii, które w produkcji stanowią 25% wszystkich kosztów.

Przedsiębiorstwom produkującym metale szlachetne pomoże dziś ogromny popyt na złoto, ponieważ nikt nie chce stracić pieniędzy i wszyscy szukają drogi do bezpiecznej przystani dzięki inwestowaniu w złoto, gdzie ich inwestycje nie zostaną dotknięte kryzysem.

Nawet w oczach Lassonda taka sytuacja stanowi potężny silnik dla ceny złota, któremu przepowiada więcej niż świetlaną przyszłość. „Cena złota gwałtownie wzrośnie. Wierzę, że może osiągnąć nawet 20 000 $ w ciągu dwóch do pięciu lat! Stosunek złota do indeksu przemysłowego Dow Jones łatwo osiągnie wartość jeden do jednego. A jeśli nie bezpośrednio do wartości jeden do jednego, będzie to co najmniej bardzo blisko ”, mówi dyrektor Franco Nevada, który inwestuje w wydobycie złota.

Według innych prognostów cena złota bardzo szybko wzrośnie. Bardziej umiarkowany Mark O'Byrne z GoldCore oszacował, że w ciągu roku lub dwóch osiągnie minimum 5000 $.

Złoto staje się bardzo gorącym towarem. W związku z prognozami możemy zalecić jak najszybsze kupowanie i korzystanie z cen, które są nadal stosunkowo niskie w porównaniu do prognozowanych kwot. Im wcześniej zainwestujesz w złoto, tym szybciej zabezpieczysz się się przed kryzysem, który teraz wstrząsa światem. Zalecamy skontaktowanie się ze swoim doradcą finansowym, który pomoże Ci przygotować program oszczędzania i inwestowania w złoto, tak, aby spełnić Twoje oczekiwania.