Złoto – zabezpieczenie na kolejny okres

Redakcja IBIS InGold

31. 12. 2021

Znajdujemy się na końcu roku 2021, zatem dokonajmy jego krótkiej oceny. Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować za zaufanie, jakim obdarzyli Państwo naszą firmę. Roczny przyrost środków zainwestowanych w oszczędności w złoto jest najwyższy w ponad dziesięcioletniej historii naszej firmy. Wzrost wartości uregulowanych oszczędności w porównaniu z ubiegłym rokiem, który również był rekordowy, jest prawie dwukrotny.

 

Drodzy klienci, szanowni partnerzy.

Znajdujemy się na końcu roku 2021, zatem dokonajmy jego krótkiej oceny.

Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować za zaufanie, jakim obdarzyli Państwo naszą firmę. Roczny przyrost środków zainwestowanych w oszczędności w złoto jest najwyższy w ponad dziesięcioletniej historii naszej firmy. Wzrost wartości uregulowanych oszczędności w porównaniu z ubiegłym rokiem, który również był rekordowy, jest prawie dwukrotny.

To dowód, że coraz więcej ludzi w całej Europie wierzy, że w dzisiejszym niestabilnym świecie posiadanie złota jest koniecznością i pomoże im osiągnąć niezależność.

Kończący się rok był drugim z rzędu, w którym wystąpiła pandemia choroby Covid-19. Złoto zrobiło niewielką przerwę w swojej podróży w górę po gwałtownych wzrostach w 2019 i 2020 roku. Ale sumując ostatnie dwa lata, cena złota jest wciąż o 14% wyższa w stosunku do 2019 roku. To wartość, której nie oferuje żaden bank. Jak widać po wielkości zakupów, wielu z Państwa potrafiło już sobie poradzić nawet z niewielkim spadkiem cen i wykorzystało go do zwiększenia swoich regularnych kwot oszczędności lub ewentualnie do dokonania nadzwyczajnych, jednorazowych zakupów fizycznego złota i srebra.

Regularność jest alfą i omegą udanego inwestowania. Efekt uśredniania ceny jest główną zaletą regularnego oszczędzania, które umożliwia nasza firma w ramach produktów iiplan® oraz iiplanGold®.

Perspektywy gospodarcze i polityczne na nadchodzący rok nie są jednak optymistyczne. Ośmielamy się przewidywać, że świat nadal będzie zmagał się z wysoką inflacją i wysokim zadłużeniem budżetów państw. Nawet jeśli banki centralne podniosą stopy procentowe w celu stłumienia gwałtownej inflacji, będą pod presją, by nie podnosić ich tak gwałtownie, jak byłoby to konieczne, ponieważ wysokie stopy procentowe spowodowałyby, że długi państwowe stałyby się droższe, a samo spłacanie odsetek od tych długów byłoby dla niektórych krajów bardzo trudne. Podrożenie pieniądza mogłoby być również przyczyną gwałtownego spadku cen akcji, które w ostatnich latach były napędzane właśnie przez podaż tanich pieniędzy.

Złoto będzie więc nadal jednym z niewielu pewników w tym niepewnym świecie. Chociaż inne towary znajdują się obecnie znacznie powyżej swoich dotychczasowych maksimów, złoto na ten okres dopiero czeka. Nie możemy powiedzieć, czy nastąpi to w najbliższych miesiącach nowego roku, czy nieco później. Jesteśmy jednak przekonani, że okres ten nie jest zbyt odległy. I to od Państwa zależy, czy użyją swojego złota jako zabezpieczenia w czasie, gdy będzie ono potrzebne, czy też przekażą je Państwo swoim potomkom jako zgromadzone bogactwo rodzinne.

Drodzy klienci, szanowni partnerzy. IBIS InGold życzy Państwu w nowym roku przede wszystkim dużo zdrowia, dobrego samopoczucia i spokoju ducha.

Wierzymy, że zaoszczędzone u nas złoto i srebro przyczyni się do tego spokoju.

Szczęśliwego nowego roku!